Stogo keitimas – kokią stogo dangą pasirinkti?

Stogo keitimas: kokią dangą vertėtų pasirinkti?

 

Nusprendus pasikeisti stogą dažnu klausimu tampa tai, kokią dangą vertėtų pasirinkti Visada norima, kad stogo danga būtų ilgaamžė, nekainuotų labai brangiai, ir, žinoma, atrodytų estetiškai. Taip pat tikimasi, kad stogo keitimas nepareikalaus ypatingai daug pastangų, taigi, kokios pasirinkimo galimybės gali būti pačiomis palankiausiomis?

 

Populiariausių stogo dangų savybės

 

  • Anksčiau populiariausiu pasirinkimu buvo šiferio danga, tačiau šiandien ji pasirenkama kiek rečiau. Tokia danga atrodo pakankamai estetiškai, yra gana greitai ir paprastai montuojama, o jos ilgaamžiškumas pateisina lūkesčius. Anksčiau naudota šiferio danga buvo su asbestu, todėl ji yra kenksminga aplinkai ir sveikatai, todėl šiandien vykdomi projektai, kurių tikslas – pakeisti tokias stogo dangas į kur kas mažiau kenksmingas. Galima įvardyti ir vieną šiferio dangos trūkumą – tokio stogo spalva gana greitai nublunka, todėl norint, kad stogas atrodytų tikrai estetiškai, po kelerių metų jį tenka perdažyti;
  • Čerpių danga yra puikiai pritaikyta mūsų šalies oro sąlygoms, ir yra ilgaamžė. Net ir praėjus daugybei metų tokia stogo danga vis dar atrodo labai estetiškai, o jos spalva nenublunka. Vis dėlto, tenka pripažinti, kad tokios dangos kaina yra gana didelė, o stogo keitimas reikalauja profesionalų pagalbos;
  • Plieninė stogo danga šiuo metu yra įvardijama kaip pati populiariausia. Taip yra dėl to, kad tokios stogo dangos montavimas nereikalauja ypatingai daug pastangų, ir gana dažnai tai gali būti atliekama savarankiškai (išskyrus tuos atvejus, jei stogo forma yra netaisyklinga). Plieninė danga atrodo tikrai estetiškai, ji yra patvari aplinkos poveikiui, ir net po daugelio metų atrodo taip pat puikiai, kaip ir tada, kai danga buvo ką tik sumontuota.

 

Pasitarkite dėl stogo keitimo su profesionalais

Taigi, jei norite, kad stogo keitimas nepareikalautų didelių pastangų, geriausiu pasirinkimu gali būti plieninė stogo danga. Nors šiferis taip pat leidžia gana greitai ir paprastai sumontuoti stogą, tačiau tik ne tais atvejais, jei tenka nuimti seną asbestinę dangą – tą padaryti gali būti pernelyg pavojinga, todėl palankiausia tiesiog kreiptis į specialistus. Visais atvejais, kada norima pakeisti stogo dangą, verta kreiptis į patyrusius meistrus, kurie garantuos, kad stogas būtų tinkamai pakeičiamas.


Pasikonsultuokite stogo keitimo darbų klausimais jau dabar!